Tábory s Pavlem Lelkem

Milé děti,

zveme vás na letní dětský tábor Studená Voda 2015 – Král Artuš a rytíři u Kulatého stolu, který se koná v termínu od 1.8.2015 do 15.8.2015. Tábor je 15ti denní, ale pro malé táborníky (či pro všechny, kterým by se mohlo stýskat) nabízíme i týdenní pobyty, a to v termínech od 1.8. do 8.8. či 8.8. do 15.8.2015. Přihlásit se mohou děti od 6 do 17 let.(i předškolní)

Tábor se koná v rekreačním středisku Studená Voda u Božanova v Broumovských stěnách (www.studenavoda.cz). Středisko se nachází na úpatí Broumovských stěn a je obklopeno lesy a loukami. Je zde koupaliště, hřiště i louka na hry. Ubytování dětí i personálu je v budovách s možností vytápění (využíváno mladšími táborníky) a dále ve čtyřlůžkových chatkách či stanech (zde pouze po předchozí dohodě).

V táboře je dále několik kluboven, taneční parket, ošetřovna, jídelna, kuchyně a sociální zázemí s teplou vodou 24 hodin denně. Stravování je zajištěno 6x denně. Pitný režim je zajištěn. Po celou dobu tábora je zde přítomen lékař či zdravotník. Vedení tábora zajišťuje občanské sdružení Tábory s Pavlem Lelkem, z. s. (www.taboryslelkem.cz). Hlavním vedoucím je ing. Pavel Lelek, který tento typ tábora vede již 30. rokem. Jeho civilní povolání je auditor a daňový poradce.

Programem tábora vás bude provázet celotáborová hra Král Artuš, vycházející ze známé legendy. Kromě celotáborových akcí budete hrát i další hry podle knih od Jaroslava Foglara a Miloše Zapletala a z táborových dovedností se můžete těšit např. na rozdělávání ohně a vaření v přírodě. Na táborovém výletě navštívíte i skalní bludiště na stolové hoře Ostaš, kde si můžete vyzkoušet nácvik horolezectví na skalách či lezecké stěně, to vše pod vedením horolezeckých instruktorů a též navštívíte lanové centrum. V táboře si pak vyzkoušíte střelbu luky a šípy, hledání pokladů pomocí detektoru kovů (minohledačky) a také pomocí navigačních přístrojů (geocaching).

Nebudou chybět ani bitvy s papírovými koulemi o hradiště, paintball či jízda na táborové lanovce nebo noční bojovka. Dále zde bude z minulých let oblíbená trampolína a rádiem řízené modely. Jako i loni zde bude herní konzole – X-box s Kinect senzorem, kde bude možno si vyzkoušet kinetické virtuální hry (se senzory). Pro malé připravíme i hry v historickém loutkovém divadle. Pokud se to podaří, uvidí i opravdového rytíře.

U táboráku nebude chybět opékání buřtů a zpívání s kytarou.
V případě nepříznivého počasí vás vaši vedoucí naučí i rukodělným dovednostem a případnými výrobky pak můžete potěšit doma své rodiče či kamarády, nebo si zahrajete různé hry v klubovnách např. táborové kasino.

Možná dojde i na táborové vánoce a loterii, o poledním klidu si budete moci pohrát se stavebnicemi Lego či Merkur a bude zde i něco na čtení.
Diskotéky budou zajištěny min. 4 za 15ti denní běh vč. speciálního osvětlení, efektů a případně i ohňostroj.

Na závěr tábora vám jako každoročně zahrají vaši vedoucí pohádku, kterou na táboře nacvičí, a na kterou určitě nezapomenete…. 

Cena:
Cena tábora je za 15 denní běh 5 000,- Kč. Za oba poloviční běhy pak cena činí 3000,- Kč.
V případě předem ohlášené neúčasti dítěte vracíme celou částku zpět.
V případě předčasného odjezdu dítěte z tábora z důvodu nemoci vracíme nevyčerpané náklady.

Slevy:
V případě účasti dítěte na táboře 2013 či 2014 – sleva 50,-Kč.
V případě vlastní dopravy – sleva 100,-Kč.
V případě více sourozenců sleva 100,-Kč za každého sourozence.

Doprava:
Doprava bude zajištěna autobusy z Kutné Hory (OC BILLA) a z Prahy (Černý Most) s případnými zastávkami pro další účastníky na trase, zejména v Hradci Králové a Pardubicích. V případě malého počtu dětí při odjezdech a příjezdech dne 8.8. 2015 bude doprava pouze do Kutné Hory se zastávkami na trase.

Pro rodiče:
Při registraci dítěte, prosím, uvádějte zejména tyto údaje:
– jméno a příjmení Vašeho dítěte, datum narození, adresu, email a telefonní kontakt a jméno zákonného zástupce.

Děti starší 16ti let, které se chtějí hlásit jako praktikanti, mohou tento dopis považovat pouze za informativní.

Důležité:
V případě zájmu alespoň 12ti dětí bude stejně jako loni zřízen samostatný oddíl nejstarších dětí (tzv. adoři – adolescenti). Jedná se o děti ve věku 15-17 let. Tento oddíl má samostatný program a odlišný režim dne než ostatní děti, a to právě s přihlédnutím k vyššímu věku dětí.
Děti v tomto věku mají tedy volbu, zda chtějí být zařazeny do běžného oddílu či do adorů.
Je toto však nutné uvést při registraci dítěte.

Výlet 16.5. 2015

Jako odměnu pro děti, které se loni či letos zúčastní tábora, je připraven výlet do termálních lázní Therme Erding(www.therme-erding.de)
Jedná se o rozsáhlé termální lázně nedaleko od Mnichova(SRN). V lázních je bazén s mořskými vlnami, několik desítek tobogánů, venkovní i vnitřní bazény k plavání i odpočinku s vodou až 36°C teplou.

Pro přihlášení dítěte na výlet a účast na výletu platí stejné podmínky, jako pro přihlášení na tábor. Tedy děti budou rozděleny do oddílů pod vedením našich oddílových vedoucích. Součástí kolektivu bude i tlumočnice.

Cena výletu činí 800,- Kč a zahrnuje: dopravu, vstup do lázní, dozor.
V případě zájmu rodičů či jiných osob o absolvování výletu, je pro tyto osoby cena 1 200,- Kč.
Pokud máte zájem, uveďte toto současně s registrací dítěte na tábor.
Dítě musí být vybaveno platným pasem.
Kapacita pro výlet je max. 30 dětí.

Pozn. Tento dopis je posílán rodičům těch dětí, které se loni účastnily tábora a současně je rádi uvidíme i letos.
Je možné jej poskytnout i případně dalším rodičům k přihlášení dětí, které na našem táboře dosud nebyly.
V nejbližších dnech bude provedena propagace i pro ostatní veřejnost a to na webu i facebooku a dále počátkem března budou jako každý rok distribuovány letáky.

Další informace a možnost přihlášení zajistí:
ing. Pavel Lelek, tel: 602 126 019 případně pracovnice jeho kanceláře tel: 327515050, 327 515256 (Kutná Hora),
Mgr. Helena Lelková tel: 603 411 650 (Praha),
Mgr. Ivana Bečvářová Dis.tel: 732 884001 (Praha).